Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/anielinek/anielinek.com.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/anielinek/anielinek.com.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/anielinek/anielinek.com.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581
Msze przedszkolne – Anielinek

Msze przedszkolne

Cenne uwagi do wspólnego przeżywania modlitwy w czasie Mszy Świętej

Eucharystia jest Źródłem i Szczytem naszego chrześcijańskiego życia i jako rodzice powinniśmy zrobić wszystko, abyśmy my sami jak i nasze dzieci przeżywali ją w duchu modlitwy, skupienia i sacrum (świętości).

Bardzo proszę o zwrócenie uwagi, aby w czasie trwania Mszy Świętej było jak najmniej rozproszeń spowodowanych np. ciągłym wychodzeniem z dzieckiem do toalety (przecież można wyjść z dzieckiem przed Mszą, zapytać o to czy nie potrzebuje skorzystać).

Jasne jeżeli jest taka konieczność to nie ma mocnych, ale czy my jako dorośli, jako rodzice robimy też wszystko z naszej strony by ograniczyć chodzenie po kaplicy i rozpraszanie innych dorosłych i dzieci naszym chodzeniem a często też przebieganiem nawet bez uklęknięcia przed Tabernakulum?

To samo dotyczy spóźniania się na Eucharystię. Czy spóźniamy się na jakieś ważne spotkanie?

A tu mamy spotkanie z Królem Królów. Jakże często w rutynie i bylejakości do tego podchodzimy. Zastanówmy się tak naprawdę czy to daje naszym dzieciom dobry przykład.

To my przede wszystkim mamy świecić im przykładem i pokazywać im Boga i to, że jest On ważny w naszym osobistym życiu ale i ważny w naszym życiu jako rodziny.

Bardzo też proszę o zwrócenie większej uwagi na zachowanie swoich dzieci w czasie Mszy Świętej. Bieganie po kaplicy tych najmłodszych, stukanie klęcznikami. Nie nad wszystkim jesteśmy w stanie zapanować są to przecież dzieci i dla nich między innymi ta Msza, ale trudno jest zrozumieć rodziców, którzy bez żadnej reakcji ze swojej strony pozwalają swojemu dziecku na wszystko. A od tego już niedaleka droga do nieposłuszeństwa innych dzieci, które patrzą, że temu czy tamtemu wszystko wolno. Wielu rodziców wkłada olbrzymi trud w wychowanie swoich dzieci do skupienia, modlitwy, kulturalnego zachowania. Jakże łatwo zburzyć im ten trud brakiem reakcji na zachowanie swojego dziecka.


Terminy Mszy Świętych Przedszkolnych w roku przedszkolnym 2018/2019

09.09 - niedziela godz. 12.15

14.10 - niedziela godz. 12.15

18.11 - niedziela godz. 12.15

13.12 - Msza św. Roratnia godz. 16.00 (czwartek)

13.01 - niedziela godz. 12.15

10.02 - niedziela godz. 12.15

10.03 - niedziela godz. 12.15

07.04 - niedziela godz. 12.15

12.05 - niedziela godz. 12.15

18.06 - Nabożeństwo kończące rok szkolny godz. 16.30 (czwartek)